Dzień 1

Dzień 1


Rosia: Bydgoszcz jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Jest jednym z największych polskich miast, znany z: gotyckiego XV-wiecznego budownictwa wież i katedr. Jest to miasto nie tylko pełne pozytywnej energii, ale wielu i gościnnych i oryginalnych ludzi.

 

 

Jechaliśmy z Samary do Petersburga, skąd lecieliśmy Kalinngradu, stamtąd mieliśmy już chwilę, aby minąć polska granicę. Dotarliśmy do Polski. Zaraz po zapoznaniu studentów z WSG poczuliśmy polską gościnność, poczęstowali nas lokalną pizzą i zapewnili nam oni dobrą zabawę.

 

     

 

Pierwszy dzień naszej przygody zaczęliśmy od spotkania z grupą polską i kierownikami projektu. Byli tam z nami przedstawiciele z Samara Pedagogical University, którzy współpracują z WSG od 5 lat. Grupa Polsko-Rosyjska wyraziła wzajemną wdzięczność za udział w projekcie i podkreślili wspólny cel podróży - integracja

 

     ​

     

 

Pierwszym celem naszej podróży był Jurajski Park z dinozaurami „JuraPark Solec Kojawski”. Organizatorzy projektu przygotowali wiele ciekawych zadań dla uczestników projektu związanych z piłką. Zadania te przyczyniły się integracji naszych grup, oraz spowodowały radosną atmosferę między dwoma grupami. Po dzisiejszym dniu bardzo dobrze wspominamy spotkanie z Polską grupą studentów.

 

     

     

 

Dzisiejszy dzień spędziliśmy aktywnie na basenie uniwersyteckim. Podzieliliśmy się na 2 mieszane, Polsko-Rosyjskie grupy i zagraliśmy w piłkę wodną. Nasze drużyny nazywały się RUSPOL i POLRUS. Końcowy wynik to 6:5 dla RUSPOLu.

 

 

Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się "Noc dialogu Polsko-Rosyjskiego". Była to bardzo ciekawa, ale zarazem trudna lekcja dla obu grup. Uczyliśmy się komunikować ze sobą nie znając swoich języków, szukając związków aby nawiązać kontakt.
Polska grupa przygotowała na ten wieczór wiele integracyjnych zabawnych zadań, które polegały na wyszukiwaniu podobieństw między naszymi językami, oraz przedstawiały wiele ciekawych słów w języku Polskim, które w Rosyjskim znaczyły całkowicie co innego. Trudność zadania polegała na tym, że niektóre słowa nie miały analogicznego odpowiednika w języku Rosyjskim. Atmosfera była bardzo gościnna, wesoła oraz pozytywna.

Na koniec imprezy Polska strona została obdarowana upominkami przywiezionymi z Rosji. Były to symbole związane z piłką nożną, oraz miastem Samara. Było to bardzo pozytywne zakończenie wieczoru.