Dzień 2

Dzień 2


 

Zgodnie z harmonogramem, następny dzień zaczęliśmy od Wakeparku znajdującego się w parku Myślęcinek, w którym wykonywaliśmy wiele sportowych zadań. Każdy odkrył niezwykłe piękno natury Bydgoszczy - mieszane lasy, pola, jezioro i stado jeleni oddały atmosferę spokoju i piękna.  Towarzyszyła nam piękna pogoda, przez co grupa uczestników postanowiła to wykorzystać i wykąpać się w jeziorze po zajęciach.

 

     

 

Następnym punktem naszej przgody było odwiedzenie słynnego na całą Polskę "Exploseum". W drodze do celu dowiedzieliśmy się dużo o Bydgoszczy, jej ulicach, infrastrukturze, kulturze i historii.

 

     

 

Po wizycie w muzeum, Polska grupa zaprosiła nas do wspólnego gotowania tradycyjnych Polskich potraw. Naszym celem było przyrządzenie :
- zupy ,,Żurek"
- gulaszu 
- drożdżówek z rabarbarem
Całe wydarzenie było nadzorowane przez szefa kuchni jednej z lepszych Bydgoskich restauracji. Nie tylko pomagał nam w gotowaniu, ale opowiadał wiele ciekawych faktów na temat Polskiej kuchni. Wszystko co ugotowaliśmy było bardzo pyszne - wszyscy byli zadowoleni.

     

Ostatnim etapem czwartkowego programu była gra w football amerykański. Boisko na którym odbyła się gra było bardzo dobrze wyposażone, wszyscy byli pod wrażeniem wielkości jak i układu stadionu. Wielką sympatię wzbudził w nas trener, który okazał się bardzo pozytywną i wesoła osobą. Był bardzo gościnny i serdeczny, bardzo dobrze przeszkolił nas z zrzutów i podań które obowiązują w tym sporcie. Po zakończeniu tego długiego dnia wszyscy byliśmy zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni.