Dzień 3

Dzień 3


Nasze dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się na Wyspie Młyńskiej, gdzie otwarty zielony teren przy rzece Brdzie, pozwolił nam aktywnie rozpocząć dzień.

 

 

Goalball, piłka nożna i frisbee, to świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu. W pewnym momencie nawet pomyśleliśmy, że nie jesteśmy w mieście, ale na przedmieściach lub w lesie. Można powiedzieć, że Wyspa Młyńska to zielone serce Bydgoszczy.

 

     

 

Następnie mieliśmy okazję obejrzeć pobliskie Muzeum Okręgowe oraz udać się na krótki spacer po Starym Mieście.

 

      

Później rozpoczęliśmy zwiedzanie kompleksu sportowego Zawisza Bydgoszcz.  Poznaliśmy historię rozwoju sportu w Bydgoszczy oraz w całej Polsce.  Zobaczyliśmy złote medale olimpijskie polskich sportowców, oryginalny autograf Zinedine Zidane i innych gwiazd światowego sportu. Ponadto mogliśmy zobaczyć oryginalne rękawice Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka oraz inne pamiątkowe rzeczy sportowców pozostawione na rzecz muzeum w Bydgoszczy. Wszystko to naprawdę zaskoczyło obie grupy projektu. Na koniec zwiedzania rozegraliśmy mecze polsko-rosyjskie w piłkarzyki.

Na zakończenie wzięliśmy udział w niezwykle ciekawych warsztatach w Muzeum Fotografii,  gdzie mogliśmy wykonać zdjęcia w prowizoryczny ale bardzo efektowny sposób. Poznaliśmy etapy powstawania oraz utrwalania fotografii na papierze, a także zobaczyliśmy wiele rodzajów aparatów fotograficznych.  To miejsce również wywarło na nas ogromne wrażenie. Cały budynek ma w sobie wiele ciekawych zakątków i zachowany jest w bardzo oryginalnym stylu.

Nie zabrakło również pysznego obiadu zjedzonego w mensie uczelni WSG oraz przepysznych lodów na Starym Mieście. Na koniec dnia polska grupa zorganizowała dla wszystkich uczestników wieczór narodowych gier i zabaw. To był udany dzień!