Dzień pierwszy w Rosji

Dzień 1


 

Wyspani i pełni energii zjedliśmy śniadanie a następnie wyruszyliśmy do Narodowej Akademi Piłki Nożnej, założonej przez Konoplewa. Po jego śmierci przez jakiś czas fundatorem klubu był Abramowicz. Swój cenny czas poświęcili nam trenerzy Kieczajew Igor (główny trener), Elczew Juriy (starszy trener), oprowadzając nas po obiekcie, pokazując boiska, baseny, siłownie z których korzystają i korzystali najlepsi rosyjscy piłkarze. Wykazaliśmy swoje umiejętności piłkarskie pod okiem starszego trenera i stoczyliśmy zawzięty mecz, który zakończył się remisem 1:1. Wszystkie spotkania odbywały się z aktywnym udziałem dzieci, uczących się w tej znakomitej akademii.

     

Obiad zjedliśmy w legendarnej sportowej arenie Olimp, gdzie trenują najlepsze szczypiornistki, reprezentujące Rosję na Igrzyskach Olimpijskich.

Zainspirowani historyczną marką Lada, która jest sponsorem szczypiornistek, odwiedziliśmy muzeum AutoVaz. Podziwialiśmy egzemplarze samochodów, m.in. prowadzonych przez Vladimira Putina i Borysa Jelcyna. Inne jeździły po Antarktydzie, były też pojazdy ekologiczne, biorące udział w rajdzie Monaco, który zakończyły ze srebrnym medalem.

     

Kontynuując temat piłki nożnej pojechaliśmy do szkoły jeździeckiej, aby doświadczyć podstaw gry w polo. Zobaczyliśmy także, jak młode uczestniczki trenują triki, ujeżdżanie. Zobaczyliśmy także najciekawsze konie w stadninie i zdobyliśmy nowych rosyjskich przyjaciół – Angele o maści rudej i Expressa o szarej. Po powrocie do ośrodka Raduga czekało na nas wieczorne ognisko, które zostało umilone rosyjskimi ludowymi pieśniami, oraz tańcami.